Kovács Kálmán, az informatikai tárca vezetője szombaton, egy az internetet népszerűsítő rendezvényen elmondta: a kormány tervei között szerepel, hogy 2010-re minden magyarországi háztartásnak lehetősége legyen a széles sávú internethez való csatlakozásra. Az ehhez szükséges beruházás (települések közötti és a települési hálózatépítés) kétszázmilliárdos költségét jórészt uniós forrásokból igyekeznek előteremteni. Ez összhangban áll az Európai Bizottság állásfoglalásával, amely még az állami beavatkozást is megengedhetőnek minősítette az elmaradott körzetek infrastruktúrájának kiépítésében. Az elmúlt egy évben egyébként – derül ki egy még nem publikált jelentésből – a korábbi esztendőhöz képest jelentősen visszaesett a magyarországi üzleti szféra internetellátottságának növekedési üteme. Pedig a versenyképesség és a hatékonyság szempontjából a háló használata nem elhanyagolható tényező, többen is akadnak, akik szerint az amerikai „csoda” (a hosszú éveken át érzékelt gyors, inflációs veszélyektől mentes fejlődés) elsősorban annak köszönhető, hogy ott mintegy 70 százalékos az internethasználók aránya a társadalmon belül. A „hálófüggő” hazai cégek tapasztalatai igen kedvezőek, de ők is az országos lefedettség hiányát panaszolják.
