BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb helyet keres a tőke?

2006. május 17. szerda, 18:38

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kétnapos esés után tegnap újra magára talált a fémpiac. A réz, a cink, az arany és az ezüst emelkedett nagyobb mértékben. Van, aki úgy véli, az utóbbi napok történései már a szárnyalás végét jelezhetik, a többség szerint azonban semmi sem gátolja az újabb csúcsok beállítását. Pénz ugyanis bőven van a piacon, ez pedig helyet keres magának. A piac felpörgetése szakértők szerint a spekulatív befektetők, ezen belül főként az alapok érdeme. A legnagyobb kérdés az, hogy mi lesz a következő terület (a sort az olaj nyitotta, majd következtek a nemes-, végül az egyéb fémek), amit kiszemelnek maguknak ezek a mega méretű befektetők. Szóba jöhet a gabona, de valószínűbbnek látszik a kávé és a kakaó. Mindenesetre az, aki kitalálja a pénz mozgásának irányát, az alapokkal együtt gazdagodhat meg. A világ nagy árupiacain tapasztalható hatalmas árnövekedések egyébként már itthon is ilyen irányba fordították a befektetők egy részének figyelmét, egyre több brókerház kínál olyan lehetőséget, amelynek révén speciális termékek (akár fagyasztott narancslé) is elérhetők a magyar üzletelők számára. Az ezekben a termékekben valóságos alapanyagot látó cégek helyzete (ha csak nincs meghatározó súlyuk) mindenesetre egyre nehezebb.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet