BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zavartalanul közlekedik a metró

2006. május 16. kedd, 15:50

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Plankó Gergely
Hétfő reggeltől a szentendrei HÉV a Margit hídig közlekedik, szombat reggel óta a 2-es villamosok a Boráros térig; hétfőn nem üzemelt a 26-os busz (a Margit hídra való behajtás híján funkcióját vesztette a járat), valamint a 34-es és 106-os buszokat terelték el útjuk egy részén, más korlátozásra nem került sor a tömegközlekedésben – mondta lapunknak Szántó Imre, a BKV Rt. fődiszpécsere. Felröppentek hírek a 2-es metró megállításáról, mert a Batthyány téri aluljáró beázott, erre azonban nem lesz szükség, mert az alagútba nem folyik be a víz. Évekkel ezelőtt az Astoria megálló beázott, ekkor atombiztos ajtókkal zárták le az alagutakat, tehát megvan a módszer a védekezésre, jelenleg azonban nincs ilyen veszély – mondta Szántó Imre. A Batthyány térről induló 19-es és 41-es villamosok egyik vágánya egy buzgár feltörése miatt nem üzemel, a másik sínpáron azonban akadálytalanul haladnak a negyedóránként közlekedő járatok. Érinti a Duna-partot a 18-as villamos útvonala is, ezt az Erzsébet híd alatti szakaszon fenyegetheti az ár, ám Szántó szerint az említett területen megfelelően felkészültek a védekezésre.

Plankó Gergely
Plankó Gergely

Ez is érdekelhet