A foglalkoztatás növelése a következő néhány év alapvető gazdaságpolitikai célja, amelyet jól szolgál a jelenlegi kormánykoalíció által az Országgyűlésben tavaly elfogadott négyéves adó- és járulékcsökkentési program – mondta az MTI szerint Szekeres Imre, az MSZP elnökhelyettese csütörtökön a Magyar Iparszövetség elnökségi ülésén. Az elnökhelyettes a magyar gazdaság legfontosabb feladatának nevezete a 61-62 százalékos foglalkoztatási szint elérését a következő négy évben. Idén az év végén megszűnik a jelenlegi 1950 forintos egyszeri egészségügyi hozzájárulás, 2007 végével az iparűzési adó, s két lépésben, összesen öt százalékponttal csökken a tb-járulék. A program alapján a ciklus végére a személyi jövedelem éves szinten 3 millió forintig az alsó, 18 százalékos szja-kulccsal adózik majd.
