Az SZDSZ privatizálná azokat az állami vagyontárgyakat – így a MÁV árufuvarozási részét, a Volán-társaságokat és a Szerencsejáték Rt.-t –, amelyek nem szükségesek az állami alapfeladatok ellátásához – mondta Kuncze Gábor, a liberálisok elnöke a Magyar Televízióban. A pártelnök szerint nem megállítani és lezárni kell a privatizációt, hanem folytatni és végigvinni, mert ezek a vállalatok a piacon jobban működnének. A Fidesz élesen bírálta a szabaddemokraták elképzeléseit – a Volán-vállalatok privatizációjának megvalósulása esetén Márton Attila képviselő szerint számolni kell azzal, hogy megszűnnek a kis kihasználtsággal működő, kistelepülési járatok, mert a befektetőnek nem éri meg ezeket működtetni. A külföldi példák azt mutatják, hogy ahol privatizálták a vasúti személyszállítást – mint például Nagy-Britanniában –, ott most szeretnének visszaállamosítani, mert túlzott mértékű díjemelés következett be – mondta a jobboldali politikus az MTI-nek.
