BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A főváros negyvenmilliót remélhet a luxusadóból

2006. május 4. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csütörtök reggelig 210 luxusadó-bevallás érkezett be a fővárosban, ennek alapján 40,2 millió forint adóbevétel folyhat be – mondta Deli Lajos, a Főpolgármesteri Hivatal Adó Ügyosztály vezetője az MTI-nek. A legtöbb bevallás (99) a második kerületből érkezett, a tizenkettedik kerületből 59, a tizenegyedikből 17, míg a harmadik kerületből 10 beadványt kaptak. Annak ellenére, hogy az összességében 120 milliárd forintra becsült ingatlanérték alapján éves szinten országosan egymilliárd forint adót remélt a kabinet, a luxusadóból származó bevétel várhatóan nem haladja meg a százmillió forintot – erősítette meg Deli.

Plankó Gergely
Plankó Gergely

Ez is érdekelhet