Szerdán újra összeülnek a koalíciós pártok prominensei és szakpolitikusai, hogy megvitassák az adórendszerrel kapcsolatos elképzeléseiket. Bár az elképzelések mindkét párt esetében a program sarkalatos részét képezik, a felek megtalálják a mindkettőjük számára elfogadható megoldást – mondta lapunknak Kékesi Tibor, az MSZP költségvetési munkacsoportjának tagja. A szocialisták nem támogatják a tisztán egykulcsos, „szlovák mintájú” adórendszert, ám elképzelhetőnek tartják, hogy az adókulcsok fokozatosan közeledjenek egymáshoz egy 4 éves program keretében, az áfa és az szja esetében egyaránt. Nem támogatják ugyanakkor a minimálbér adómentességének megszüntetését és a negatív adókulcs bevezetését sem. Előbbi Kékesi szerint drasztikus életszínvonal-csökkenéssel járna, utóbbi pedig ellenkezik az adórendszerben lévő szociális transzferek számának csökkentésével. Kékesi példaként említette a Sulinet program lehetséges megszüntetését, mivel az nem képes betölteni eredeti funkcióját. Az SZDSZ ehhez képest radikálisabban kezdene hozzá az adókedvezmények megnyirbálásához.
Az adórendszer mellett további hetven kérdés kerül terítékre a koalíciós tárgyalások következő két hetében – jelentette be Kuncze Gábor, a szabaddemokraták elnöke. A liberálisok célja, hogy az új kormányprogram stabilizálja a költségvetést, csökkentse az állam méretét, valamint stabil és hosszú távon is növekedni képes gazdaságot építsen. A költségvetési bizottságok számának csökkentése mellett is kiállt a pártelnök az MTI szerint.
