BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Személyekről még nincs szó, mától az adóügyekről tárgyalnak.

2006. május 1. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nyilvánosság teljes kizárásával megtartott balatonőszödi koalíciós tárgyalások egyetlen „kézzelfogható” eredménye, hogy biztossá vált: koalíciós kormányt alakít az SZDSZ és az MSZP. Nincs tehát további taktikázás a mandátumokkal, a két pártelnök pénteki bejelentése szerint mindenképpen megtalálják a koalícióhoz szükséges politikai megoldásokat, a pártprogramokat nagyrészt sikerült összecsiszolni. Dinamizálni kell az államot és a gazdaságot, az ehhez szükséges bátor és mély átalakításokra kapott felhatalmazást a kormány a választóktól – jelentette be pénteken Gál J. Zoltán, a kancellária államtitkára.
Kilenc témában folytattak tárgyalásokat a pártok által delegált szakértők és a leendő miniszterek: az önkormányzatiság, az államigazgatás, az oktatás, közigazgatási reform, a gazdaságfejlesztés, a foglalkoztatásbővítés, a gyermekszegénység felszámolása, az Új Magyarország program megvalósítása, valamint a továbbra is legvitatottabb egészségügy került terítékre. Annak ellenére, hogy utóbbi kérdésben különböznek leginkább a szocialisták és a liberálisok elképzelései, a résztvevők szerint itt is lehetséges a megegyezés – a felmerülő alternatívák egyike a több-biztosítós modell fokozatos bevezetése. Ma az adórendszer ügyeivel folytatódnak a koalíciós tárgyalások.
Továbbra sem merültek fel személyi, illetve strukturális kérdések, a prominensek pedig továbbra sem kommentálják a sajtóban folyó találgatásokat a leendő miniszterek személyéről és a minisztériumok számáról. Május végén az MSZP kongresszusán, illetve a szabaddemokraták küldöttgyűlésén szentesíthetik a közös kormányprogramot, illetve a koalíciókötést, az új kormány várhatóan június közepén áll fel.

Domokos László
Domokos László
Plankó Gergely
Plankó Gergely

Ez is érdekelhet