BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem várnak májusig a hitelre

2006. április 13. csütörtök, 17:17

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

NAPI Gazdaság

Kiemelés
Kampány nélkül nincs tavasz?
Nem lettek óvatosabbak a lakásvásárlók a választás miatt
A felújításokban bíznak az építőanyag-gyártók

NAPI Gazdaság
A kampány uralja tavasszal a lakáspiacot is, de nem a választások miatt, hanem mert ebben az időszakban elsősorban a hiteltermékek reklámozásával vannak elfoglalva a bankok. Tapasztalataik szerint egyelőre nem érződik a hitelkeresleten, hogy az igénylők komoly változásokra számítanának a lakástámogatási politikában, pedig a pártok fűt-fát (házat) ígértek a szavazóknak a programjaikban. Ha komolyan vehetők lennének ezek az ígéretek, akkor nyilván visszaesett volna az első negyedévben a hiteligénylések száma. Egy-két hitelintézetnél mondták azt lapunknak, hogy mintha kivárnának a potenciális ügyfelek. Ezzel együtt azt valószínűsítik a bankok, hogy újabb lendületet kaphat a piac, ha enyhítenek a hitelfelvételen, például az önrész szabályozásán.
A keresletet idén is meghaladja a kínálat a lakáspiacon, ám ez még mindig bőven az egészséges szinten belül marad, a fejlesztőknek nincs miért aggódniuk – állítják szakértők. Az árak valamivel az infláció feletti mértékben 4-5 százalékkal emelkedtek tavaly, s vélhetően nem lesz ez másként az idén sem.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet