A lapunk által megkérdezett szakértők szerint a két választási forduló között még intenzívebb médiajelenlét várható a két nagy párttól ott, ahol szükséges – vagyis tétje van a második fordulónak –, valamint ott, ahol lehetséges – vagyis belefér a párt kampánybüdzséjébe. A kisebb pártoktól viszont már nem lehet komoly médiaköltésre számítani, országos kampányra semmiképp – véli Kiszely Zoltán politológus. Az SZDSZ vélhetőleg már csak azokban a körzetekben erősít rá, ahol talpon maradtak a saját jelöltek (három körzetben) vagy polgármesterjelöltet indít az őszi önkormányzati választásokon (ilyen például Budapest, Jászberény, Kalocsa vagy Tiszaújváros). Az MDF szintén minimális pénzt pumpál majd az országos médiajelenlétbe, elég egy-két országos médiumban jelen lenni, ugyanis a közfigyelem egyébként is a meglepetésként bekerült párt, illetve az általa a második fordulóban alkalmazott stratégia felé irányul.
A nagy pártok, ha lehet, az eddiginél is többet költenek majd, ám sokkal koncentráltabban, a 110 kérdéses körzetre fokuszálva – állítja Kiszely. Az MSZP vélhetőleg intenzívebb lesz az országos médiumokban, mint ahogy eddig is széles körű és gyakoribb elérést biztosító, ugyanakkor drágább médiamixet alkalmazott, mint a Fidesz. Erre már csak a megcélzott választói kör miatt is szüksége lesz a pártnak, a bizonytalan szavazók nagy részét ugyanis az országos napilapokban, televíziókon keresztül lehet megszólítani. Kormányzati pozíciójánál fogva erre jobb anyagi lehetőségei is vannak a pártnak (ahogy négy évvel ezelőtt a Fidesznek).
Ettől egészen eltérően alakul a két forduló között a Fidesz stratégiája, de mások a lehetőségei is. Inkább a biztos bázisra épít, azokra, akik többnyire vidéken találhatók és magas arányban képviseltetik magukat a kistelepüléseken, illetve azokra a szimpatizánsokra figyel, akik nem mentek el szavazni az első fordulóban. Kiszely szerint ezeken a helyeken sokkal hatékonyabb lehet a személyes kommunikáció, a dm-levél. Emellett a párt hatékonyan alkalmazhatja saját bázisa mozgósítása érdekében a hozzá kötődő „második” nyilvánosságot, vagyis a Magyar Nemzetet, a Hír TV-t vagy a Demokratát. A Fidesz emellett egy dupla vagy semmi játékot kénytelen játszani a médiaköltéseket illetően. A kommunikációs ráerősítés komoly anyagi áldozattal jár – ezt vélhetőleg részben hitelből kénytelen fedezni –, s ha ezt nem honorálják a választási eredmények, könnyen abban a helyzetben találhatja magát a párt, hogy az őszi önkormányzati választásokra már nem marad muníció.
