BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem lesz kétpárti parlament

2006. április 9. vasárnap, 21:18

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Lapzártánkkor, 70 százalék feletti feldolgozottsági arány mellett már biztos volt, hogy legalább hárompárti lesz a 2006–2010 közötti ciklusban működő parlament, az MDF néhány tizedszázalékra volt attól, hogy elérje a parlamentbe jutási küszöböt jelentő 5 százalékot. Kilenc óra után néhány perccel pár tized százalékponttal vezetett az MSZP, a második helyen a Fidesz állt, és a különbség folyamatosan nőtt. Az SZDSZ biztosan bejutott a parlamentbe. Budapesten a 32 választókerületből hétben vezetett fideszes jelölt, a többiben a jelenlegi kormánypárt delegáltja állt jobban. A választási bizottsághoz nem érkezett csalásra, visszaélésre utaló bejelentés, a Fidesz azonban több ilyenről is értesült.
A kormányzásra készülő pártok már nagyjából tisztában vannak az első teendőkkel. Valószínűleg az új parlament tagjainak ugrik a nyári szabadsága, ugyanis mindkét politikai oldal több olyan törvényt is be kíván nyújtani, amelyekről még ebben a félévben döntenie kell a képviselőknek. Az MSZP elsősorban a munka világához köthető indítványokkal állna elő, az SZDSZ az egészségügyhöz és az államreformhoz kapcsolódó javaslatokkal készül, míg a Fidesznek az idei költségvetés rendbetétele, illetve a jövő évi előkészítése a legsürgetőbb feladat. Bár a kampányban határozott véleményt lehetett hallani a Fidesztől az egészségügy, illetve a privatizáció témaköreiben, az álláspontok finomodnak – a párt egyelőre nem tervezi, hogy törvényekkel akadályozza meg a magánosítást az egészségügyben.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet