Biztosan nem lesz kétpárti a parlament a következő ciklusban – legalább ennyi már tudható volt lapzártánk idején, de ekkor még a levegőben lógott, hogy három vagy négy párt képviselőinek kell-e majd helyet találni az ülésteremben. Az SZDSZ ugyanis már kilenc órára megszerezte a bejutáshoz szükséges 5 százalékot, de az MDF még néhány tizedszázalékponttal alatta maradt a küszöbnek.
A két nagy között tizedszázalékok voltak; amennyiben nem változtak ezek az arányok, akkor a jelenlegi koalíciónak mutatkozik nagyobb esélye arra, hogy ismét kormányt alakítson. Ez példa nélküli lenne a rendszerváltást követő magyar választásokon. Hangsúlyozni kell azonban, hogy ezek az információk kevesebb mint 70 százalékos feldolgozottság szerintiek.
A többi, a választáson indult párt messze maradt az 5 százaléktól, közülük legjobban a MIÉP–Jobbik szerepelt, de például a négy éve váratlanul sok szavazatot kapott Centrum 0,32 százalékon állt lapzártánkkor.
Holnapi számunk 3. oldalán részletes elemzést adunk a választás első fordulójának eredményei alapján.
