BUX 139406.71 0,08 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Legkorábban 2014-ben lesz euró?

2006. április 5. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A legutóbbi elemzői felmérések 2013-ra teszik a legkorábbi eurócsatlakozást, egy tegnapi konferencián a BA-CA elemzője már 2014-ről beszélt, hozzátéve, hogy az időpont még jobban is kitolódhat. Joaquín Almunia, az EU „pénzügyminisztere” ugyanakkor Harangozó Gábor szocialista képviselő kérdésére adott válaszában azt engedte sejteni, hogy az unió 2008-ra várja a költségvetési hiány kiigazítását, amiből a 2010-es csatlakozás is következhet(ne). Hasonló álláspontot képvisel az Ecostat Mikroszkóp című kiadványában is: a költségvetés megfelelő kiigazítása esetén 2008-ra leszorítható a GDP-arányos eredményszemléletű (ESA) államháztartási hiány – nyugdíjpénztári korrekcióval – 3 százalékra, így teljesülhet az euró 2010-es bevezetésének legfontosabb feltétele. Ehhez azonban az kell, hogy a következő kormány azonnal hozzáfogjon a kiigazításhoz.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet