A jelek szerint az eredetileg tervezettnél hosszabb ideig marad a forint a fizetőeszköz – mondta Járai Zsigmond az új bankó bemutatásakor –, ugyanis bár a hivatalos euróbevezetési céldátum ma 2010, ez bizonytalannak tűnik. A nemzetközi fejlemények, illetve a magyar makrogazdasági fundamentumok erősen ingadozóvá teszik a forintot. Nem tudom, hogy az a stabilitás, ami két napig volt, meddig tart – idézte a portfolio.hu az elnököt. Járai azt is jelezte, hogy „bízunk az inflációs céljainkban, amelyek kevésbé függenek a forint jegyzésétől”.
