KIEMELÉS:
Dől a pénz a filmgyártásba
Szuperprodukciókat forgatnak Magyarországon
EU-pénzre is pályázhatnak a producerek
NAPI Gazdaság
Tavaly 1 millió nézőt veszítettek a magyar mozik, ám szerte a világban hasonló folyamatok zajlanak. A filmszínházak egyre nehezebben veszik fel a versenyt az otthoni vetítésekkel (DVD, házi mozi), ráadásul a nézők sem mennek el minden filmre már. Szakértők szerint azért korai lenne végleg kikapcsolni a vetítőgépeket, a magyar filmek reneszánszukat élik, és ha végre megembereli magát Hollywood, és nemcsak remakekkel meg folytatásokkal áll elő (mint tette azt az utóbbi időben), hanem eredeti alkotásokkal, akkor ismét nőhet a mozilátogatók száma.
A magyar filmforgalmazókkal szemben egyre kevesebb panaszra van okuk a filmgyártó műhelyeknek. Még a tavasszal beindul Pomázon egy új filmstúdió, és heteken belül lerakják az alapkövét Etyekwoodnak is, vagyis hamarosan megkezdődik az építkezés; a beruházás Etyek és térségében több ezer embernek adhat munkát. A filmgyártás támogatására újabb és újabb pénzcsapok nyíltak a közelmúltban, és a külföldi forgatócsoportok is előszeretettel keresik a magyar forgatási helyszíneket.
