BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újraindul a kárpótlás

2006. március 21. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nyolc év után újabb négy hónapos időtartamra lehetővé válik a kárpótlási igények benyújtása – közölte a kormányszóvivő. Azok élhetnek evvel, akiknek a hozzátartozója a magyar hatóság politikai önkénye miatt vesztette életét; deportálás, szovjet kényszermunka ideje alatt halt meg vagy aki a II. világháború alatt faji, vallási vagy politikai okból munkaszolgálatot teljesített. A lehetőséget most azért nyitja meg újra a kormány, mert a korábbi határidőt sokan (85 ezren) önhibájukon kívül, a megfelelő dokumentumok hiánya miatt mulasztották el, és az eltelt időszakban újra megnyíltak az egykori szovjet levéltárak, a levéltári anyagok hozzáférhetővé váltak. A jogosultak a szükséges adatlapot az igazságügyi hivatal fővárosi és megyei hivatalaitól vagy a külföldi magyar külképviseletektől igényelhetik vagy letölthetik az internetről. A kérelmeket 2006. március 31. és július 31. között a Központi Igazságügyi Hivatal kárpótlási főosztályához kell benyújtani, a kifizetésekről pedig a Hadigondozottak Közalapítványa gondoskodik majd. Az élet elvesztése után 400 ezer forint jár, munkaszolgálat esetén kárpótlási jegyben vagy életjáradékban részesülhet a saját jogon igénylő személy, örökösei pedig az előbbi lehetőséggel élhetnek.

Böröcz Petra
Böröcz Petra

Ez is érdekelhet