A madárinfluenza februári megjelenése óta az agrártárca több mint 1,5 milliárd forintot fordított a kórral kapcsolatos magyarországi intézkedések finanszírozására – mondta Gráf József földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter az MTI kérdésére. Az összegből a védőkörzetek kialakítását, a termelői jövedelempótlást és a Baromfi Terméktanács hirdetési költségeinek egy részét állták. A kabinet továbbá 5 milliárd forintos kárenyhítési kérelemmel fordult az EU-hoz, a pénzt a károsult gazdaságok állami hitelgarancia és kamattámogatás formájában kaphatnák. A kárenyhítést fele-fele arányban állná az unió és a magyar költségvetés. A miniszter szerint az ágazat eddig 5, a terméktanács szerint viszont 7 milliárdos kárt szenvedett.
