BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Másfél milliárd ment el eddig a madárinfluenzára

2006. március 21. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A madárinfluenza februári megjelenése óta az agrártárca több mint 1,5 milliárd forintot fordított a kórral kapcsolatos magyarországi intézkedések finanszírozására – mondta Gráf József földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter az MTI kérdésére. Az összegből a védőkörzetek kialakítását, a termelői jövedelempótlást és a Baromfi Terméktanács hirdetési költségeinek egy részét állták. A kabinet továbbá 5 milliárd forintos kárenyhítési kérelemmel fordult az EU-hoz, a pénzt a károsult gazdaságok állami hitelgarancia és kamattámogatás formájában kaphatnák. A kárenyhítést fele-fele arányban állná az unió és a magyar költségvetés. A miniszter szerint az ágazat eddig 5, a terméktanács szerint viszont 7 milliárdos kárt szenvedett.

Böröcz Petra
Böröcz Petra

Ez is érdekelhet