A TNS Media Intelligence adatai alapján hét párt – a négy parlamenti párt, valamint a Munkáspárt, a Centrum és a Fiatal Baloldal – összesen 539,5 millió forintot költött a novemberi–januári időszakban reklámra. Az összeg listaáron értendő, és a közterületi reklámhordozók közül csak az óriásplakátokat, citylightokat és vidéki vonat- és buszfelületeket tartalmazza, vagyis nincsenek adatok az építkezési hálókról, fényreklámokról és Mahir-oszlopokról – holott ez utóbbit például a Fidesz előszeretettel használja. Ezen három hónap alatt a legtöbbet – több mint 250 millió forintot – az MSZP költött a kampányra, ezt a Fidesz követi 193 millió forinttal. A két párt kiadása novemberben volt a legnagyobb. Míg a Fidesz elsősorban a közterekre koncentrál hirdetési tevékenységében, a szocialista párt a napilapokban és a folyóiratokban helyezi el a legtöbb – listaáron számolt – hirdetési pénzt. A Fiatal Baloldal csak novemberben, míg a Centrum Párt és a Munkáspárt csak januárban kampányolt. Ez utóbbi szervezet költötte eddig a legkevesebbet, összesen 212 ezer forintot a szavazók meggyőzésére.
Az adatok ugyanakkor nem tartalmazzák a kampányidőszak hivatalos kezdete óta regisztrált költéseket, amelyek minden bizonnyal más képet mutatnak majd. Televízióban ugyanis csak ebben az időszakban lehet fizetett politikai hirdetést közölni (2002-ben csak az RTL Klubnál 220 millió forintot hagytak a pártok), s a köztéri jelenlét is jóval erőteljesebbé vált mind a négy parlamenti párt esetében az utóbbi hónapban – az elmúlt hetekben például gombamód szaporodtak el az épületfelújítási reklámhálókon lévő politikai hirdetések a fővárosban. E hálóreklámok heti bérleti díja 14-15 millió forinttól indul lapunk számításai szerint, míg a kreatív anyagok előállítása – 400 négyzetméteres háló esetén – egymillió forint is lehet, vagyis egy-egy ilyen hirdetés kétheti kihelyezésének költsége meghaladhatja a 30 millió forintot is.
A pártok jelenleg egyébként legfeljebb 368 millió forintot költhetnének el a választási kampány során, ám az előzetes szakértői becslések legalább 3 milliárdosra várják a választási küzdelem összes ráfordítását. A parlamenti pártok közelmúltban megszellőztetett javaslata szerint a 2010-es választásokkor képviselőjelöltenként már legalább 1,2-1,3 milliós összeghatárról lehetne beszélni a mostani egymilliós helyett, bár a javaslatok között 5 milliós limit is szerepelt.
