BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevesek iskoláját fizetnék a cégek

2006. március 20. hétfő, 19:17

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

KIEMELÉS:
Legalább tízféle jövedelemtípust ajánlanak fel a cégek
Az adminisztráció többletmunkával járhat
Az iskolarendszerű képzés a legnagyobb érvágás
NAPI Gazdaság
Az eddigi tapasztalatok szerint a cégeknek, illetve a munkavállalóknak viszonylag szűk körét érinti érzékenyen az adómentesen adható béren kívüli juttatások januári szigorítása. Piaci tapasztalatok szerint a cafeteria-rendszert alkalmazó vállalkozások alkalmazkodtak könnyebben a megváltozott adószabályokhoz, vagyis az évi 400 ezer forintban meghatározott kerethez. A cafeteriában ugyanis jellemzően csak 150–200 ezer forintot tesznek ki munkavállalónként a természetbeni vagy pénzbeli juttatásra költött összegek, amelyek jellemzően éves szinten fixek. A lapunk által megkérdezett cégek profiltól függően emelték ki a jogszabály-szigorítás jó és kevésbé jó elemeit: a lapkiadónak a magas szintű továbbképzésre eső adó miatt fáj a feje, máshol a különböző egészségügyi juttatások nem férnek bele a keretbe. Az adminisztráció is többletmunkával járhat a nagyobb cégeknél, mivel a juttatásokra vonatkozó információk sokszor elszórtan vannak jelen a nagyobb cégeknél. A kevés alkalmazottat foglalkoztató vállalkozások vélhetően nem foglalkoznak majd a rendszeres adminisztrációval, a határt úgysem lépik át, ellenőrzés esetén pedig összedobják a kimutatást.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet