A Reuters pénteken megjelent előrejelzése szerint a forint múlt heti libikókája ellenére – lapunk prognózisához (NAPI Gazdaság 2006. március 17., 2. oldal) hasonlóan – sem változtat ma a jegybank monetáris tanácsa (MT) az irányadó kéthetes repokamatlábon. Az éves lefutásra vonatkozóan alaposan megváltoztak az elemzői vélemények, az elmúlt hónapokban többségben voltak, akik szerint az MNB következő kamatlépése újabb csökkentés lesz. A Reuters márciusi felmérése viszont már azt mutatja, hogy erre az évre a konszenzus egyáltalán nem számol mérsékléssel. A befektetők mostani elbizonytalanodása fenntartja egy újabb forintgyengülés és egy ezt követő kamatemelés kockázatát, különösen, ha a világpiacokon ismét csökkenőre fordulna a feltörekvő pénzpiaci instrumentumok iránti étvágy, mielőtt még az új magyar kormány hihető programot vázolna fel a költségvetési hiány lefaragására. Ilyen körülmények között a forint különösen sebezhető volna, hiszen az egyensúlyi mutatók rosszak. Az elemzői konszenzus a forintgyengülés ellenére továbbra is tarthatónak véli 2007-re az MNB és a kormány háromszázalékos inflációs célját, és azt jósolja, hogy márciusban 2,2 százalékra csökken az év/év infláció.
A Reuters felmérése szerint Magyarország legkorábban 2013-ban csatlakozhat az euróövezethez. A Goldman Sachs ugyanakkor úgy véli, hogy az ország – több új tagállammal együtt – nem számíthat felvételre ebben az évtizedben, ráadásul a valutaunió nem is látja azokat szívesen. Az ECB valószínűleg sokkal szigorúbban érvényesíti a maastrichti feltételrendszert az új tagokkal szemben, mint az alapító tagok felvétele idején. A Goldman szerint a magyar és a lengyel kormány a deficitszabályok elnéző alkalmazásában reménykedik, de szembesülniük kell azzal, hogy ez nem valószínű, és „amikor ezt felismerik, az azzal járhat, hogy deficitcsökkentő erőfeszítéseik megfeneklenek”.
