Két hónap alatt az éves terv 28,2 százalékát éri el az államháztartás hiánya, vagyis közel járunk az előirányzat harmadához, mégsem tekinthető pocséknak az adat, legalábbis a tavalyi teljesítéshez – 40 százalék – képest. A Pénzügyminisztérium közleményében azt hangsúlyozza, hogy megint sikerült alámenni a prognózisnak, 297,6 milliárd helyett „csak” 295,1 milliárd forint lett a deficit. Januárban 36 milliárddal sikerült eltérni a prognózistól. Az alrendszerek közül a tb-alapok helyzete tűnik siralmasnak, mivel az egész évre tervezett 31,8 milliárd forint bő 75 százalékát már elérték. Kérdés, hogy milyen lefutással számol a PM, ám bármilyen szezonalitást figyelembe véve is ez tűnik az államháztartás egyik legsebezhetőbb pontjának. A központi költségvetés mérsékeltnek mondható, 28,8 százalékos teljesítésnél tart, egyelőre nem látszik rajta, hogy választási év van, tavaly ilyenkor az éves hiány csaknem 70 százalékát már letudták.
