BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Májustól változik az építési engedélyezés

2006. március 6. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Közlönyben is megjelent tegnap az engedélyezési szabályokat módosító építési törvény. Az új szabályok többsége május 1-től, a többi 2007. január 1-től lép hatályba. Az új engedélyezési rendszerben ismét nagy szerepet kapnak majd a tervtanácsok, amelyeket központi szinten a miniszter, területi szinten a főépítészek, helyi szinten önkormányzatok hoznak létre. A tanácsoknak elsősorban arra kell ügyelniük, hogy helyi településrendezési szabályozás hiányában csak a településképbe illeszkedő épületekhez adják áldásukat. Emellett jelentően változik a felelős műszaki vezetők jogállása, akiket ezen túl – a tervezőkhöz hasonlóan – névjegyzékbe kell majd venni és felelősségbiztosítást is kell kötniük. A kivitelező céggel tagsági, alkalmazotti vagy megbízotti jogviszonyban kell állnia a műszaki vezetőnek, aki közvetlenül irányítja a munkálatokat.

Böröcz Petra
Böröcz Petra

Ez is érdekelhet