BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zavar az EU-adó körül

2006. március 5. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A brit Financial Times (FT) múlt pénteki száma interjút közölt Kovács Lászlóval, az Európai Bizottság adópolitikáért felelős tagjával, aki elmondja, hogy Brüsszel 2009-ben javasolni fogja az EU-adó bevezetését. Még aznap nyilatkozott az MTI-nek Kovács, miszerint szó sincs róla, hogy szorgalmazná vagy a közeljövőben javasolná az EU-adó bevezetését. Ugyanakkor tény, hogy egy ilyen adó bevezetésének lehetőségét az elmúlt években vezető politikusok többször is felvetették. Kovács szerint az interjúban kifejezte egyetértését azzal, hogy ez elkerülhetővé tenné az uniós költségvetés körüli hosszadalmas vitákat. Kovács szerint a közeljövőben ez ügyben bizonyosan nem születhet egyhangú döntés – derül ki a nyilatkozatból. A Pénzügyminisztérium megkeresésünkre annyit közölt, hogy kész lenne megvizsgálni egy közös EU-adó bevezetésének lehetőségét, ha erre sor kerülne. Adószakértők szerint bizonyosan nehéz lenne megszerezni minden tagállam egyetértését ez ügyben, ráadásul számos technikai jellegű probléma is nehezítené annak bevezetését. Kérdés, hogyan lehetne érvényt szerezni az adó behajtásának, továbbá a nemzeti adórendszerek mind valamilyen mögöttes szabályrendszerre (polgári jog, számvitel) épülnek, és nem világos, ebben hol lenne a helye a közösségi adónak – mondta lapunknak Földes Balázs, a KPMG adómenedzsere.

Baka Zoltán
Baka Zoltán
Gordon Tamás
Gordon Tamás

Ez is érdekelhet