Újabb kedvezőtlen hírek láttak napvilágot a magyar kockázatokról, a Die Welt című német lapban elemzők nyilatkoztak az euró magyarországi bevezetéséről, s úgy látják, a tíz új tag közül Magyarország áll a legtávolabb a közös valutától. A szakértők azt említették, hogy míg a magyar jegybank 10 százalékos GDP-hez mért áht-hiánytól tart, a kormány óvakodik a megszorításoktól. Ha semmi sem változik, a magyar pénz- és tőkepiacon komoly ingadozásokra lehet számítani a választások után, s a forint most is csábít a spekulációra – idézte az MTI Thomas Gitzelt, a baden-württembergi Landesbank elemzőjét, aki felértékeltnek tartja a magyar fizetőeszközt. Magyarország javuló kockázati pontszámmal is lejjebb csúszott a londoni Euromoney gazdasági folyóirat márciusi kiadásában ismertetett új, globális országkockázati sorrendben – igaz, Szlovénia és Csehország mögött még így is harmadik a térségben. A magazin 185 országot rangsoroló, félévente összeállított listáján Magyarország a tavaly szeptemberi 37. hely után most a 41. helyre került. Szlovénia, amely a kelet-európai EU-országok közül a legjobb helyen áll, a szeptemberi 29. helyről a márciusi listán a 28.-ra lépett. A számos kritérium alapján összeállított osztályzati rendszerben a 100 pontból Magyarország a szeptemberi 67,57 pont után a márciusi kockázati listán 68,50 pontot szerzett az általános kockázati kategóriában.
