BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kkv-k követik el a legtöbb jogsértést

2006. március 2. csütörtök, 16:13

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kiemelés
Többnyire érvényesül a munkáltató erőfölénye
Az MSZP erősítené a szakszervezetek pénzügyi hátterét
Egy multicég élén keményebb a magyar főnök

NAPI Gazdaság
Vadkapitalista viszonyok uralják a magyar munkahelyeket, a dolgozók jogait lábbal tiporják a munkaadók – az utóbbi hetek híreiből ezt a következtetést szűrhette le az olvasó, s erre csak ráerősített, hogy Gyurcsány Ferenc miniszterelnök – megszakítva egy hagyományt – nem vett részt a Suzuki új modelljének bemutatásán a minap. A lapunknak nyilatkozó vállalati szakszervezeti tisztségviselők szerint nem ennyire sötét a kép, igaz, a jogsértések száma még mindig lényegesen magasabb, mint ahány nyilvánosságot kap. A magyarázat egyszerű, a dolgozók még mindig féltik az állásukat, ezért inkább hallgatnak.
A közhiedelemmel ellentétben azonban nem a multik a munkavállalói jogok elfojtásának első számú letéteményesei. Szakszervezeti vezetők szerint a 10 főnél kevesebbet foglalkoztató vállalkozások alkalmazottai sokkal jobban ki vannak téve a munkaadói erőfölényből fakadó jogsértéseknek.
A pártok választási programjaiban szórványosan bukkannak fel a munkavállalói jogokkal összefüggő kérdések, ígéretek, s ezek is jórészt a munkapiacra korlátozódnak. Az MSZP kész akár törvényt is módosítani a munkavállalók érdekében, illetve a szakszervezetek támogatásához kapcsolódó adó- és egyéb kedvezmények bevezetésén is gondolkodnak.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet