BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Alibiznek a települések, ha programról van szó

2006. február 28. kedd, 18:38

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kiemelés:
Nincs szó tizenöt operatív programról
Jelentős racionalizálás következhet
Használhatatlan anyagokat adtak le a települések
NAPI Gazdaság
Magyarország is „megégette” magát az év eleji orosz–ukrán gázvitában, így érdeke volna, hogy az Európai Unió támogassa az energiafejlesztést, energiagazdálkodást és -biztonságot, ám ez nem szerepel az uniós célkitűzések között. Az energiahatékonyság és a megújuló energia ügye viszont igen, így ezek a célok is benne foglaltatnak a második Nemzeti Fejlesztési Terv (NFT 2) egyik, a Környezetvédelmi Minisztérium istápolta operatív programjában – mondta a lapunknak adott interjúban Baráth Etele uniós tárca nélküli miniszter, aki világossá tette, hogy nem fognak szétaprózódni az operatív programok: a sajtóban megjelent tizenöttel szemben csak nyolc kap helyet a NFT 2-ben. Egy program azonban csak annyit ér, amennyit meg tudnak valósítani belőle, márpedig szakértők szerint a települések 70 százaléka „alibistratégiát” követ, a terveikben nincs legitim tartalom.
A miniszter szerint amennyiben a mostani kormány kap mandátumot áprilisban, jelentős racionalizálás következhet be a fejlesztési hivatalok működésében; ennek részeként összevonhatják az Országos Területfejlesztési Hivatalt és a Nemzeti Fejlesztési Hivatalt.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet