BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak a fővárosba jöhetnek a tudósok

2006. február 27. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyar kongresszusi piac rendkívül jó évet zárt tavaly, a nemzetközi konferenciák és vásárok száma 4,3 százalékkal nőtt, míg a konferenciákra érkezettek száma 5,4 százalékkal lett nagyobb – derül ki a Magyar Turizmus Rt. elemzéséből. Idén a szegmens 3 százalék feletti növekedése várható – mondta lapunknak Kovács Miklós, a Magyar Turisztikai Hivatal elnökhelyettese. Az ágazat Budapest-központúsága 2006-ban vélhetően még nem oldódik – sőt, az 5 ezer fős konferenciaközpont megépítéséről szóló döntés még erősíti is –, ám a következő tervezési ciklusban (2007 és 2013 között) várhatóan több vidéki nagyvárosban is további konferenciaközpontok épülnek.
Az első negyedévben általában a konferenciák, a részt vevő nemzetek és a külföldiek száma alacsony, a tartózkodási idő rövid. Az átlagosnál több a budapesti konferencia, magas a szállodákban tartott és a gazdasági témájú konferenciák aránya. A legtöbb konferenciát – rövid átlagos tartózkodási idő mellett – a második negyedévben tartják. A harmadik negyedév a nagy létszámú, sok nemzet részvételével tartott, az átlagosnál hosszabb tudományos konferenciák ideje, magas a külföldiek részaránya és helyszínként az egyetemek és a kongresszusi központok jellemzik ezt az időszakot. Az utolsó negyedévben vegyes a kép, mivel jellemzően októberben tartanak nagy tudományos konferenciákat, de sok az év végi vállalati találkozó is – jellemzően szállodákban. Tavaly a magyar résztvevők aránya öt százalékkal növekedett, ami előnyős lehet, mivel nemzetközi konferenciát egy országba jellemzően akkor visznek, ha a rendezvény iránt jelentős a belföldi érdeklődés is. Budapest 73 százalékos részaránya a konferenciák számát tekintve megegyezett a 2004-es részaránnyal.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet