A gáz minősége és mennyisége egyaránt megfelelő, mostanra teljesen helyreállt a Magyarországra érkező gáz menynyisége, így az importból, a magyar termelésből és a tárolókból több mint 90 millió köbméter gázt tudnak adni a fogyasztóknak naponta (ez több mint 30 százalékkal múlja felül a napi fogyasztást) – mondta Kóka János gazdasági miniszter szombaton, miután személyesen tájékozódott a Mol Földgázszállító Rt. siófoki központjában. A Mol vezetői szerint a gázminőséget az ország 54 pontján ellenőrzik. A gáz fűtőértékének érzékelt csökkenése Kóka szerint a nem megfelelően karbantartott fűtőberendezéseknek és a lakások rossz szigetelésének tudható be.
