Az euró bevezetésének feltételeit – köztük az államháztartási hiánycélt – 2008-ban teljesíteni tudja Magyarország – mondta Veres János pénzügyminiszter a Magyarországon akkreditált külföldi újságírók szervezetének (HIPA) tagjai előtt. Ehhez 700 milliárd forinttal kell csökkenteni a hiányt, ami részben bevételnöveléssel, részben kiadáscsökkentéssel érhető el. A kormány úgy kalkulál, hogy az államháztartás hiánya február végére a tervezett értéket éri el a januári, vártnál kisebb hiány után. A januári, vártnál kedvezőbb deficitet a miniszter az elmaradt kiadásokkal magyarázta, ezeket viszont februárban „behozza” az államháztartás, így az első két hónap végére a hiány a tervezettnek megfelelően alakul. A szaktárca 2006-ra 1545,8 milliárd forint hiányt prognosztizál, a GDP 6,6 százalékának megfelelő összeget. A miniszter kifejtette: jelenleg már ismert a december utáni áfabefizetés összege, ami lényegében megegyezik a kalkulált szinttel, tehát nem látszik olyan körülmény, ami miatt a végleges hiányadat kevesebb lesz a 6,1 százaléknál. A szakminiszter a jegybank monetáris tanácsának azt ajánlotta figyelmébe, hogy érdemes lenne valamennyi kamatváltoztatási lehetőséget megvizsgálni – Veres vélhetően csökkentést szándékozott ezzel sugallni.
