Tavaly decemberben a külkereskedelmi deficit 189 millió euró volt, ez lényegében megegyezik a 2004.decemberivel – derül ki a KSH előzetes adataiból. A deficit mértéke elmarad az elemzői várakozásoktól, a Reuters konszenzusa 255 millió dollár volt, a prognózisok nagyon szélesen, 202 és 415 millió euró között szórtak. Az export 11, az import pedig 10 százalékkal bővült, forintban számolva mindkét irányban 14 százalékkal nőtt a forgalom. A vártnál kisebb deficitet az import előzetesen kalkuláltnál lassabb növekedése eredményezte, az olajár csökkenése miatt – értékelt a Budapest Economics. Emellett decemberben – az előző hónaphoz viszonyítva – jelentősen, 16,8 százalékkal mérséklődött az export bővülése (az év vége a kivitel szempontjából nem szokott erős lenni). A múlt évben a KSH előzetes számításai szerint 2,784 milliárd euró volt a külkereskedelem hiánya, ami 1,13 milliárd eurós javulás 2004-hez képest. Tavaly a kivitel értéke 11, a behozatalé 8 százalékkal, forintalapon 10, illetve 6 százalékkal nőtt az előző évhez viszonyítva. A GDP-arányos deficit tavaly 3,2 százalék volt, ami jelentősen elmarad a 2004-es 4,8 százaléktól.
