A gazdasági miniszter kifejezetten optimista a (reál)gazdaság állapota alapján, az államháztartás azonban továbbra is „rendezetlen” – derült ki a Szabad Demokraták Szövetségének évértékeléséből. Kóka János és Kuncze Gábor pártelnök egyaránt hitet tett a kisebb és hatékonyabb állam, valamint az önkormányzati, egészségügyi és adóreform szükségessége mellett, a reformokat a liberálisok választási programjuk alapkövei között tartják számon. A gazdasági miniszter szerint további növekedési potenciál van a gazdaságban, elérhető és fenntartható a GDP 4 százalék feletti – akár 5 százalékos – bővülése is.
Ennek egyik feltétele az „okos adórendszer” és a kiszámítható, rendezett gazdálkodási környezet, ami további infrastruktúrafejlesztést, a cégalapítás, a hitelfelvétel, az adóbevallás és az uniós pályázatokon való részvétel egyszerűsítését jelenti. A 20 százalékos egységes adókulcson alapuló rendszer pedig erősítené a versenyképességet.
A liberálisok nem zárnák le a privatizációt, Kóka szerint van még mit magánkézbe adni, egyebek mellett a Posta egyes részlegeit, a Volán-társaságokat, a Szerencsejáték Rt.-t és a MÁV áruszállítási üzletágát említette. Megítélése szerint Magyarország a világ egyik legvonzóbb befektetési központja, ezen belül Budapest kiemelt jelentőségű.
Elérhetőnek látja, hogy a főváros vonzáskörzetében – ahol a gazdasági növekedés már most mintegy 25 százalékkal meghaladja az uniós átlagot – néhány éven belül tartósan évi 8 százalék körüli GDP-bővülést regisztráljanak.
