BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán Viktor évet értékelt

2006. január 29. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem hozott új választási ígéretet Orbán Viktor, a Fidesz elnökének évértékelő beszéde, amelyet tegnap este a SYMA rendezvénycsarnokban tartott. A pártelnök a beletörődés évének minősítette 2005-öt, mivel az emberek nem tapasztalnak javulást. Orbán szerint a gazdaság nem a saját lábán áll, „hiába dolgozunk, csak az adósságunk nő”. A pártelnök úgy véli, a munkaalapú gazdaság felé kell fordulni, ami 2006. július 1-től 19 százalékos munkáltatói tb-terheket és radikális béremelést jelent. Ez utóbbi az uniós átlagos bérszínvonalhoz történő felzárkózás miatt lényeges, hogy megőrizze az ország képzett munkaerejét – mondta Orbán. A Fidesz elnöke szerint tavaly hatvanezren veszítették el állásukat, s ez 220 milliárd forintjába került az országnak. A luxusprofit letörését emlegetve az áremelkedés megállítását ígérte a pártelnök a gáz, a gyógyszer, az áram, a vasúti közlekedés és a kötelező felelősségbiztosítás esetében.

Böröcz Petra
Böröcz Petra

Ez is érdekelhet