BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Munkabér-biztosítást ígér Gyurcsány

2006. január 29. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Minden magyarországi munkavállaló munkabér-biztosításban részesülhet egy a kormány által már jóváhagyott javaslat alapján. A munkaerő-piaci alapba történt befizetések után a munka törvénykönyve szerint járó végkielégítést minden olyan munkavállaló megkapja a jövőben, akinek felszámolják a munkahelyét, a munkáltató pedig az állam adósa lesz – közölte Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetsége tanácsának szombati ülésén. A kormányfő azzal indokolta az intézkedést, hogy a munkavállalók helyzete lényegesen gyengébb, mint a felszámolási eljárásban szereplő többi követelőé, így a bankoké vagy a szállítóké. Gyurcsány emellett hangsúlyozta: kiszélesedik a munkaügyi ellenőrzés jogköre, s a szerződésben rögzített bér idejében történő megfizetését is számon kérhetik. Ha a bér munkavállaló egyetértése nélkül késik, akkor a jegybanki alapkamat kétszeresével növekszik.

Böröcz Petra
Böröcz Petra

Ez is érdekelhet