BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Horvát–magyar gázvezeték épül

2006. január 26. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az energetikai együttműködés állt a tegnapi horvát-magyar közös kormányülés középpontjában. A felek megállapodtak a két ország földgázrendszereinek összekapcsolásáról, valamint 340 kilométernyi új gázvezeték építéséről, melynek kapacitása évi másfél milliárd köbméter gáz – mondta Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a találkozó után. A két kabinet egy, a horvát tengerparton lévő, cseppfolyós gáz szállítására alkalmas terminál építésében is megegyezett, ezzel csökkentenék a két ország orosz importfüggőségét. A magyar delegáció hangsúlyozta továbbá, hogy a kormányzat tapasztalatainak átadásával segíti Horvátország EU- és NATO-csatlakozását. Ennek kapcsán felmerült egy határon átnyúló mintarégió, valamint egy integrációs iroda létrehozása.

Vajnai Lajos
Vajnai Lajos

Ez is érdekelhet