Az energetikai együttműködés állt a tegnapi horvát-magyar közös kormányülés középpontjában. A felek megállapodtak a két ország földgázrendszereinek összekapcsolásáról, valamint 340 kilométernyi új gázvezeték építéséről, melynek kapacitása évi másfél milliárd köbméter gáz – mondta Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a találkozó után. A két kabinet egy, a horvát tengerparton lévő, cseppfolyós gáz szállítására alkalmas terminál építésében is megegyezett, ezzel csökkentenék a két ország orosz importfüggőségét. A magyar delegáció hangsúlyozta továbbá, hogy a kormányzat tapasztalatainak átadásával segíti Horvátország EU- és NATO-csatlakozását. Ennek kapcsán felmerült egy határon átnyúló mintarégió, valamint egy integrációs iroda létrehozása.
