BUX 139140.07 -0,12 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem jó üzlet a kampánybiznisz?

2006. január 19. csütörtök, 19:06

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

NAPI Gazdaság
Becslések szerint 3 milliárdos üzlet rejlik a tegnap elstartolt választási kampányban, ám a pénz felnyelésére szóba jöhető ipar- és szolgáltató ágak képviselői szerint nem a következő hetek alapozzák meg idei nyereségtervüket. A pártok költéseinek elsősorban a média-, a nyomdaipar, illetve a posta lehet a befogadója, de közülük egyedül a Multireklám Rt.-nél nyilatkoztak úgy, hogy szép reményeket fűznek a kampányhoz. A nyomdászok amiatt keseregnek, hogy jelentős megrendeléseket visznek el tőlük külföldi nyomdák, az elektronikus média képviselőinek pedig az okozhat fejtörést, hogy a választási küzdelem keltette kommunikációs zaj miatt céges megrendelőik inkább kivárnak a voksolás lezárultáig.
Arra is választ kerestünk, hogy mit hoz a pénz- és tőkepiacokon a kampányidőszak, megremegnek-e a befektetői kezek egy-egy tőkeellenes vagy a piac feletti állami kontroll erősödését előrevetítő politikusi megnyilvánulástól. A válaszokból az derül ki, hogy elsősorban a forintpiac reagálhat idegesebben ezekre a hírekre, a részvénypiacon a gyógyszer, illetve energetikai szektorba tartozó cégek esetében képzelhető el hevesebb reakció.

Tábla
Első forduló
Amerikai kontinensen április 1.
Külképviseleteken április 2.
Általánosan április 9.

Második forduló
Amerikai kontinensen április 22.
Általánosan és
külképviseleteken április 23.

Végeredmény kihirdetése április 29. vagy 30.
Forrás: államfői bejelentés

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet