Választási győzelem esetén sutba dobná Orbán Viktor az Országgyűlés által elfogadott ötéves adóprogramot, a Fidesz elnöke radikális adócsökkentést ígér a Figyelőnek adott interjújában. Az szja-táblában 15-20 százalékos felső és 13 százalékos alsó kulcsot várhatnak a választók, ami a pártelnök szerint épp annyiba került volna most, mint az öt százalékpontos áfacsökkentés. Orbán szerint „minél labilisabb az államháztartás helyzete, annál radikálisabb adócsökkentést kell végrehajtani”, az adóreformot pedig nem kellene öt évre elhúzni. Ha jól csinálja a kormány az adócsökkentést, akkor az gyorsan beindítja a gazdaság motorját és a munkahelyek számának növekedését, így meglehetősen rövid ideig lenne labilis a költségvetés helyzete – véli a pártelnök.
A kkv-szektor támogatását azonban nem csupán adójogi könnyítések révén, hanem ingyenes tőkejuttatással tartja elképzelhetőnek Orbán, s ehhez a Széchenyi terv rendszerét örökítené tovább. A pénzek szétosztása tehát állami grémiumokban történne a korrupcióellenes, a monopóliumellenes, valamint a közbeszerzési szabályok szigorú alkalmazásával. Orbán továbbá kritikusan fogalmaz az eurócsatlakozás hivatalos céldátumával kapcsolatban: egy forintot tenne fel az euró 2010-es bevezetésére. A választási küzdelemben a gazdasági témák előkelő helyet kapnak a Fidesz elnöke szerint.
