KIEMELÉSEK:
Felértékelődhetnek az M5-ös közelében található ipari parkok
Pozsony szerint csak az autópálya melletti régiókba települnek a befektetők
Gazdasági fejlődés csak akkor képzelhető el, ha van minek fejlődnie
KÉPALÁ
cím:
Tőkevonzás
szöveg:
Elméletileg nem, gyakorlatilag igen
NAPI Gazdaság
Miközben a kutatók visszafogottan értékelik a magyar úthálózat bővítésének a befektetésvonzásra gyakorolt hatását, a kijelölt nyomvonalak mentén elhelyezkedő, lapunk által megkérdezett déli és keleti megyeszékhelyek vezetői közül többen is komoly lehetőségeket látnak a közúti kapcsolataik erősödésében. Nyíregyházán szinte megváltóként tekintenek az egyre közeledő M3-as autópályára, Debrecen viszont már óvatosabb a befektetőcsalogató hatás megítélésében; a cívis városban leginkább az észak-erdélyi autópálya országhatárig való megépülésétől várnak változásokat. (Megfigyelők szerint egyik esetben sem lehet eltekinteni a politikai hovatartozástól: míg az előbbi város kormánypárti, utóbbi ellenzéki vezetés alatt áll.) Szegeden is érezhetően nőtt az érdeklődés a befektetési lehetőségek iránt, főleg azután, hogy az M5-ös végre eljutott a csongrádi megyeszékhelyig. A városvezetőknél is optimistábban látja a helyzetet az ITDH illetékese: a regionális képviselet már december végén növekvő érdeklődést tapasztalt Szeged és térsége iránt, elsősorban Magyarországon lévő ingatlanfejlesztő és termelő cégek részéről.
