kiemelés:
Emelkednek a munkaügyi bírságok
Nem lesz lakossági energiaár-emelés
Az adócsökkentés leviszi az árakat
NAPI Gazdaság
NAPI Körkép kocka
Olyasmire lesz példa jövő hétfőn, amire időtlen idők óta nem: úgy köszönt be az új év, hogy nem a várható drágulásoktól hangos az ország, hanem az árcsökkentésektől. Az áfakulcs mérséklésének köszönhetően a kereskedelemben akár négy százalékkal is alacsonyabbak lehetnek az árak, mint idén az utolsó munkanapon – már azokban a boltokban, ahol ezt nem lépték meg hamarabb vagy az egyéb költségek emelkedése nem engedi az árcsökkentést. A kormány – egyesek szerint nem függetlenül a választási évtől – megkíméli a lakosságot a fűtés, a világítás díjainak emelésétől, sőt az áramért az adóváltozások miatt kevesebbet kell majd fizetni, mint az idén. A közlekedési tarifák sem változnak, egyedül a budapestieknek kell majd átlagosan 10 százalékkal többet fizetniük. Drágul viszont a sztrádahasználat, és kismértékben a postai szolgáltatások is. Lapunk számvetése szerint a legtöbb változás a munkaügy területén történik, amelyek célja a foglalkoztatás bővítése, a munka biztonságának növelése, az álláskeresők segítése és az illegális szféra szűkítése.
