BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Visszaélési veszély az e-adózásban

2005. december 15. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) szerint kockázatos, ha a cégek átadják meghatalmazottaiknak (például könyvelőiknek) saját felhasználói azonosítójukat és jelszavukat – írja az MTI Eco az adóhatóság közleményére hivatkozva. Az elektronikus adóadminisztráció feltételéül szolgáló regisztráció során az okmányirodától kapott azonosító és jelszó illetéktelen felhasználásából eredő következményekért ugyanis az adózó felel. Ma előfordul, hogy a meghatalmazottak saját azonosítójuk és jelszavuk helyett megbízóikét használják, holott nem az lenne a helyes eljárás, hanem az adóhatóságnál tett regisztráció után a saját kódokat kellene alkalmazni. Mint azt lapunk korábban megírta, a probléma várhatólag felmerülhet a havi munkáltatói adatszolgáltatás jövő évi bevezetése kapcsán is (NAPI Gazdaság, 2005. december. 9., 2. oldal).

Böröcz Petra
Böröcz Petra

Ez is érdekelhet