Az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) szerint kockázatos, ha a cégek átadják meghatalmazottaiknak (például könyvelőiknek) saját felhasználói azonosítójukat és jelszavukat – írja az MTI Eco az adóhatóság közleményére hivatkozva. Az elektronikus adóadminisztráció feltételéül szolgáló regisztráció során az okmányirodától kapott azonosító és jelszó illetéktelen felhasználásából eredő következményekért ugyanis az adózó felel. Ma előfordul, hogy a meghatalmazottak saját azonosítójuk és jelszavuk helyett megbízóikét használják, holott nem az lenne a helyes eljárás, hanem az adóhatóságnál tett regisztráció után a saját kódokat kellene alkalmazni. Mint azt lapunk korábban megírta, a probléma várhatólag felmerülhet a havi munkáltatói adatszolgáltatás jövő évi bevezetése kapcsán is (NAPI Gazdaság, 2005. december. 9., 2. oldal).
