BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szkeptikusak a volt pénzügyminiszterek

2005. december 13. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A személyi jövedelemadó kedvezményeinek eltörlését, a fogyasztási adók növelését, valamint az értékalapú ingatlanadó bevezetését javasolta Hetényi István, Békesi László és Bokros Lajos a Friedrich Ebert Stiftung és a Táncsics Alapítvány által szervezett budapesti adóreform konferencián – írja az MTI Eco. Bokros kétkulcsos, 10 és 20 százalékos áfarendszert vezetne be, az energiaárakat a normál kulcs alá sorolná be. Békesi szerint a jelenlegi politikai helyzetben elképzelhetetlen az adóreform, arra legkorábban 2008–09-ben nyílhat lehetőség. Magyarországon nincs realitása az egykulcsos adórendszernek, s valótlant állít az, aki a radikális adócsökkentéstől több adóbevételt jósol – véli Békesi. A volt pénzügyminiszter szerint a valóságtól elrugaszkodott elképzelés az, hogy a munka- és tőkejövedelmek adókulcsai azonos szintre kerüljenek.

Vajnai Lajos
Vajnai Lajos

Ez is érdekelhet