BUX 139021.74 -0,2 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Külföldre tart a magyar tőke

2005. december 7. szerda, 18:56

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

NAPI Gazdaság

képmellé
cím:
Két jelentős tőkeexportőr
szöveg:
Csányi Sándor, az OTP és Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója

Egyre markánsabb a magyar tőke jelenléte a kelet-közép-európai régióban, az Eximbank tapasztalata szerint határozottan növekszik a befektetők aktivitása, ami az exportfinanszírozási konstrukciók iránti kereslet növekedésében is tetten érhető. A környező országokban meghatározó a magyar vállalatok (Mol, OTP) jelenléte, Szlovákiában és Romániában az elmúlt években a hét legnagyobb tőkeexportőr ország közé tartozott Magyarország. Idén várhatóan rekordot döntenek a magyarországi rezidens vállalkozások tőkekihelyezései, ám szakértők szerint a statisztika kicsit csalhat, ugyanis nem minden tőkeexportként nyilvántartott befektetés mögött húzódik meg valódi tőkekiáramlás, gyakran adóoptimalizálási okokból születnek ilyen döntések. Érdekes tény, hogy a középvállalatok szinte teljesen hiányoznak a palettáról, amit megfigyelők ezek tulajdonosi szerkezetéből vezetnek le.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet