BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Aszfaltgőzben úszik jövőre a főváros

2005. november 16. szerda, 19:04

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

3 kiemelés:
A kötöttpályás közlekedés fejlesztése nélkül káosz lesz
Pozsony elvetette a metró építésének gondolatát
A bejelentett káreseteket egyre szigorúbban vizsgálják

Képalá:
A választási évben mindig látványosan beindulnak a munkálatok

SZámkocka:
Kilométerenként
114
millió forint

NAPI Gazdaság
Jó lesz idejében felkészülni a fővárosiaknak arra, hogy jövőre még az ideinél is intenzívebb úthálózat-felújítások zajlanak majd városszerte, az idei 80 kilométer után majd’ duplájára, 140 kilométerre terjednek ki a munkálatok. Számításaink szerint átlagosan, egy kilométerre esően alacsonyabb áron korszerűsödik a közúthálózat, 166 millióval szemben „potom” 114 millióért. A Fővárosi Önkormányzat felmérése szerint a budapestiek elég jól viselték az idei megpróbáltatásokat, kérdés, mennyire teszi majd próbára a türelmüket a Szabadság híd lezárása a felújítások miatt. Vajda Pál főpolgármester nyugodt e tekintetben, szerinte ez az egyik legkisebb forgalmú híd a fővárosban. Meglátjuk, morgolódásra viszont addig is okot adhatnak majd a téli útfelfagyások miatt keletkező kátyúk. Ezek miatt az idén 3600 kárbejelentést tettek az autósok a közútkezelőnél, amely ebből 2700-at ismert el jogosnak; összesen 100 millió forintot fizetett ki a jogosultaknak. Ők ezt kétségkívül meg is érdemelték, mert nem csekély procedúra bebizonyítani a közútkezelők kártérítési felelősségét.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet