Párizs akkora vonzerőt jelent a magyarok számára, hogy a zavargások ellenére sem csökkent az utazási kedv – mondta lapunknak Molnár Gabriella, a Magyar Utazásszervezők és Utazásközvetítők Szövetségének elnöke. A francia főváros turisták által látogatott részei távol esnek az atrocitások helyszíneitől. Ezt a Külügyminisztérium állásfoglalása is megerősítette, amely hangsúlyozta: a zavargások a külvárosokban zajlanak, és nem turisták ellen irányulnak. Utazók elmondása alapján biztonságos Párizsban tartózkodni, az egyedüli kellemetlenséget a metró lelassulása jelenti. Érvényes a megállapítás a többi francia városra is, nem ijedtek meg a magyar utazók a híradásokban látható jelenetektől, különösen most, hogy az erőszak már csillapodni látszik – mondta Molnár.
Teljes kihasználtsággal közlekedik a Malév Rt. hétvégi párizsi járata – tudtuk meg Németh Krisztinától, a cég kommunikációs vezetőjétől. Útlemondást nem tapasztaltak, ahogy nem töröltek foglalásokat sem. Ugyanez vonatkozik a Malév Lyonba közlekedő járatára is. Az ősz a kiállítások szezonja Párizsban, ami tovább növeli az oda utazók egyébként is magas számát, mivel nemcsak városnéző turisták, hanem üzletemberek is érkeznek a francia fővárosba.
Francia források szerint nem csökkent az országba irányuló turizmus, ahogy a gazdasági tevékenység sem – mondta a NAPI Gazdaságnak Seress György, a Quaestor Travel kommunikációs igazgatója, aki szerint az utazókat annyi megrázkódtatás érte az utóbbi időben – a természeti katasztrófáktól kezdve a terrorcselekményekig –, hogy az ingerküszöb lassan, de biztosan magasabbra került – azaz a turisták „immunizálódtak” a fenyegetettségre. Útlemondások a Quaestor Travelnél sem fordultak elő, ám egyre többen választják az egyéni utazást a szervezett utak helyett – számolt be Seress.
