BUX 139406.71 0,08 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lesz pénz az erdőkre

2005. november 3. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Megoldódni látszanak az erdőfinanszírozás bizonytalan részei, különös tekintettel a Nemzeti Erdőprogramra (NEP) – értesült a NAPI Gazdaság. Az MSZP-frakció költségvetési munkacsoportja csütörtökön úgy döntött, hogy az erdészeti ügyekre vonatkozóan a költségvetési fejezetek főbb számait nem érintő megoldásokat „tegyek le az asztalra” – mondta lapunknak Orosz Sándor, az Országgyűlés mezőgazdasági bizottsága erdészeti albizottságának elnöke. Ez szerinte azt jelenti, hogy költségvetési átcsoportosítással lehet kezelni a helyzetet, a részleteket azonban még ki kell dolgozni. Orosz Sándor három különböző milliárdos nagyságrendű támogatási igényről hallott, 1-2 milliárd forinttól 10 milliárdig, a megoldandó feladatok függvényében. A módosító javaslat mindenesetre két dolgot érint majd – fogalmazott –, az egyik arra irányulna, hogy az erdőfelújítás jelenlegi, nem mindenki által támogatott rendszerének átalakítását kezdjék meg, a másik a Nemzeti Erdőprogramra.
Németh Imre, az agrártárca korábbi vezetője még tavaly februárban jelentette be, hogy az agrártárca vezetői ülése elfogadta az erdőprogramot – amely lényegében olyan stratégiai terv, amilyenekből összetevődik az agrárstratégia –, a kormány pedig még a múlt évben határozatot is hozott a NEP-ről.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet