Horn Gábor, SZDSZ
Nincs alternatívája a 2010-es bevezetésnek, mert egy esetleges késés vállalhatatlan versenyhátrányt jelentene Magyarországnak. Az SZDSZ számára így nem a mikor, hanem a hogyan a kérdés, ráadásul az euró bevezetéséhez szükséges egyensúlyteremtő lépések egyébként is szükségesek volnának.
Pongrácz Tibor, MDF
Reális dátumnak 2012 tűnik, ha a következő kormány nem osztogat, hanem a társadalom igényeit figyelembe véve felelős gazdaságpolitikát folytat – azaz hozzálát a közigazgatás és az egészségügy ésszerűsítéséhez és felülvizsgálja az önkormányzati törvényt.
Szabó Lajos, MSZP
A közös pénz bevezetése nem cél, hanem eszköz a felzárkóztatásra, az infrastruktúra fejlesztésére és az adócsökkentés megvalósítására. A most benyújtott költségvetés végrehajtása megtartja a lehetőséget, hogy 2010-ben csatlakozzunk az eurózónához.
Tállai András, Fidesz
A Fidesz szeretné, ha tartható lenne a 2010-es dátum, de szakértők véleménye szerint erre egyre kevesebb az esély. A 2006-os költségvetéshez a kormány a törvényi előírás ellenére nem nyújtotta be a következő két évre vonatkozó adatokat, így nem állnak rendelkezésre hiteles információk.
