BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mikor vezetheti be Magyarország az eurót? – pártvélemények

2005. október 25. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Horn Gábor, SZDSZ
Nincs alternatívája a 2010-es bevezetésnek, mert egy esetleges késés vállalhatatlan versenyhátrányt jelentene Magyarországnak. Az SZDSZ számára így nem a mikor, hanem a hogyan a kérdés, ráadásul az euró bevezetéséhez szükséges egyensúlyteremtő lépések egyébként is szükségesek volnának.

Pongrácz Tibor, MDF
Reális dátumnak 2012 tűnik, ha a következő kormány nem osztogat, hanem a társadalom igényeit figyelembe véve felelős gazdaságpolitikát folytat – azaz hozzálát a közigazgatás és az egészségügy ésszerűsítéséhez és felülvizsgálja az önkormányzati törvényt.

Szabó Lajos, MSZP
A közös pénz bevezetése nem cél, hanem eszköz a felzárkóztatásra, az infrastruktúra fejlesztésére és az adócsökkentés megvalósítására. A most benyújtott költségvetés végrehajtása megtartja a lehetőséget, hogy 2010-ben csatlakozzunk az eurózónához.

Tállai András, Fidesz
A Fidesz szeretné, ha tartható lenne a 2010-es dátum, de szakértők véleménye szerint erre egyre kevesebb az esély. A 2006-os költségvetéshez a kormány a törvényi előírás ellenére nem nyújtotta be a következő két évre vonatkozó adatokat, így nem állnak rendelkezésre hiteles információk.

Plankó Gergely
Plankó Gergely

Ez is érdekelhet