Az idei év közepén csaknem hétmillió bankkártya volt forgalomban Magyarországon – tette közzé a Magyar Nemzeti Bank (MNB). A plasztikok száma évről évre kisebb ütemben bővül, de az éves növekedés most elérte az ezt megelőző esztendőben regisztrált kilenc százalékot. A legnagyobb mértékű gyarapodás az üzleti és a hitelkártyáknál volt. Utóbbiból a korábbinál majdnem negyedével többet igényeltek az ügyfelek, arányuk így az összes plasztikon belül már megközelíti a 13 százalékot.
Egyre több intézmény kapcsolódik be a co-branded (a kereskedőkkel együtt kialakított) termékek kibocsátásába, arányuk azonban egy százalékkal, 9 százalékra csökkent az elmúlt egy év alatt. Ez az MNB szerint annak tulajdonítható, hogy a saját védjeggyel ellátott termékeket folyamatosan látják el a nemzetközi kártyatársaságok védjegyével, és a termékváltást követően a korábbi kereskedő partner kimarad a kibocsátásból.
