Az üzemanyag áfájának előrehozott, október 1-jei csökkentését követően a Mol a múlt előtti héten 50–80 fillérrel növelte a 95-ös és a 98-as benzin árát, a múlt héten viszont két forinttal csökkentette azt. A gázolajnál megmaradt azonban a korábbi háromforintos áremelés. Ennek megfelelően a kutaknál általában 1-1,5 forinttal kellene olcsóbbnak lennie jelenleg a benzinnek, míg a dízel három forinttal kerülhetne többe. Ezeket a változásokat azonban az áfához hasonlóan (NAPI Gazdaság, 2005. október 3., 1. oldal) egészen másként érzékelhetik a különböző kutaknál tankolók. Az M7-es autópálya induló szakaszánál, illetve annak közelében az október 1-je után alkalmazott árakhoz képest például a dízelnél az áremelkedés több kútnál is csak két forint, ugyanennyivel vitték viszont lejjebb a 95-ös és a 98-as benzin árát. A budafoki, nagytétényi területen lezajlott árváltozás is hasonló, de kirívóbb példák mindenütt akadnak. Ezek azonban főként olyan töltőállomásokra igazak, amelyek korábban nem figyeltek eléggé a versenytársak által alkalmazott árakra, és vagy túl sokat vagy túl sokat engedtek az áfacsökkentés idején. Érzékelhetően nő ugyan a verseny a kutak között, de az is egyértelmű, hogy az eltérést igyekeznek libikókázó (felváltva emelkedő és csökkenő) áralkalmazással kordában tartani. A fehér kutak közül a legolcsóbb továbbra is a JET. Az általunk vizsgált töltőállomások között most a 95-ös és a 98-as benzinnél hat, a dízelnél viszont 12 forint az árkülönbség.
