BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az export ismét gyorsabban nőtt az importnál

2005. október 9. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az első nyolc hónapban – előzetes adatok szerint – a magyar kivitel értéke 31,1 milliárd euró volt, a behozatal ugyanebben az időszakban 32,98 milliárdot tett ki. Az export értéke 10, az importé 6 százalékkal nőtt 2004 azonos időszakához viszonyítva – tette közzé a KSH. A külkereskedelmi mérleg hiánya 1,881 milliárd euró volt, ami 1,060 milliárddal kevesebb az egy évvel ezelőttihez viszonyítva. Augusztusban a kivitel értéke 3,78 milliárd, a behozatalé 4,17 milliárd euró volt volt, ami az export 16,7 és az import 16,5 százalékos növekedésével jött össze. A nyolcadik havi hiány 386 millió eurót tett ki – egy hónappal korábban 304 millió euró volt a deficit –, ami 48 millió euróval több a 2004. augusztusi értékhez képest.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet