Az esetek többségében a reklámozó cégek jóhiszeműen járnak el a hirdetések megrendelésekor, általában meg vannak arról győződve, hogy az elkészült reklám üzenete, formája és kreatív elemei nem törvénysértők – mondta lapunknak Hargitai Lilla, a Magyar Reklámszövetség főtitkára. Hargitai mindazonáltal tud olyan esetekről, amikor a megrendelő cég előre érdeklődik, hogy mennyi lehet majd a bírság, mivel valószínűsíti, hogy fennakad hirdetése a Gazdasági Versenyhivatal hálóján, így belekalkulálná az összeget a kampány költségvetésébe. Legtöbbször azonban nem erről van szó – a reklámok miatt egymással hadban álló távközlési cégek esetében sem –, ez az MRSZ-hez érkező jogi állásfoglalásokból is kiderül. Ráadásul ma már több tíz millió forintra rúgnak a bírságok, így jellemzően nem éri meg jogszabályellenes módon versenyezni.
