BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Indul az élelmiszerbank

2005. szeptember 28. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Várhatóan novemberben kezdi működését a budapesti élelmiszerbank, amelynek célja, hogy segítse elviselhetőbbé tenni a rossz körülmények között élők helyzetét. Magyarországon rengeteg értékes élelmiszert dobnak ki, amelyekkel számtalan rászoruló ember életét lehetne megkönnyíteni. A budapesti élelmiszerbank azért jön létre, hogy önkéntesei segítségével összegyűjtse a hipermarketekben, gyárakban és feldolgozóüzemekben fölöslegessé vált és megsemmisítés előtt álló élelmiszereket. A nonprofit szervezet szigorú szabályozási keretek között működik, ami garanciát jelent az élelmiszerek fogyaszthatóságára, megfelelő minőségére. Az élelmiszerbank szervező, koordináló szervezet, amely az összegyűjtött adományokat begyűjti, és eljuttatja hozzáértő karitatív szervezetekhez, amelyek ingyenesen szétosztják ezeket a rászoruló emberek között. Az első élelmiszerbankot az Egyesült Államokban alapították 1966-ban, jelenleg tizenhárom országban 178 segíti élelmiszerbank milliók életét.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet